יובל בן 4 חודשים בודק את איכות העור של האמריקן קומפורט
יובל בן 4 חודשים
איזו לידה תעדיפי?
לידה עם אפידורל
לידה טבעית
ניתוח קיסרי
לידת בית
תוצאות

קורס הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה

כמעט כל אישה לפני לידה ראשונה תשתתף בקורס הכנה ללידה. מדוע צריך קורס הכנה ללידה, מהן העלויות של הקורסים, מה ההבדלים בין שלל הקורסים המוצעים, מתי נרשמים ומה לומדים שם בכלל?

 

למי מומלץ להשתתף בקורס הכנה ללידה?

 נשים לפני לידה ראשונה הם קהל היעד הגדול ביותר של קורסי הכנה ללידה, ולא בכדי. מספר השאלות גדול, חוסר הודאות מערער, וגם "כולם הולכים". מעבר לכך, בקורס הכנה ללידה במרבית המקרים גם הבעל לוקח חלק, וזו הזדמנות טובה מאוד לערב אותו יותר בנושאים שבדרך כלל האישה מתעניינת וחווה אותם יותר, ולהפוך אותו לשותף בלידה.
יתרון נוסף שקיים דווקא בקורס קבוצתי ולא פרטי הוא ההזדמנות להיחשף לשאלות של זוגות אחרים שלא חשבתם עליהם או התביישתם לשאול.
 
 

מתי נרשמים לקורס הכנה ללידה?

מומלץ להתחיל את הקורס בין השבועות ה27-32 להריון לכל המאוחר, וזאת משום שמרבית הקורסים הם בני לפחות 4 מפגשים, ומה שאומר שיחלוף חודש מרגע שתתחילו את הקורס ועד שתסיימו אותו.

 

מה ההבדלים בין הקורסים וכיצד לבחור?

 • תכנים: כפי שנכתב קודם לכן, רמת ההעמקה והתכנים היחודיים משתנים ממקום למקום, בידקו האם אתם מעוניינים במינימום הנדרש, בהעמקה, האם מעניינות אתכם שיטות מיוחדות וכדומה.
   
 • אורך: ישנם קורסים בעלי מעט מפגשים ויותר מפגשים. לעיתים סך כל השעות זהה אך מספר השעות בכל מפגש שונה: יש שיעדיפו לבוא 3 פעמים ל4 שעות ויש שיעדיפו לבוא 6 פעמים לשעתיים. (מרביתם המכריע של הקורסים נעים בין 4-6 מפגשים בני 3-4 שעות).
   
 • מספר זוגות: ישנם קורסים פרטיים וקבוצתיים. הקורסים הקבוצתיים משתנים מאוד במספר הזוגות שלוקח בהם חלק. בידקו והשוו.
   
 • עלויות: העלויות של קורסי הכנה ללידה תלויות במפעיל הקורס, ונעות בין 200-400 ש"ח דרך קופות החולים, בין 500-800 ש"ח בחנויות ומרכזים ידועים, ובאשר לקורסים פרטיים המחירים עומדים על כ- 900-1000 ש"ח.
   
   

כמה זמן אורך קורס הכנה ללידה?

מרביתם המכריע של הקורסים נעים בין 4-6 מפגשים בני 3-4 שעות. קורס המציע פחות מכך יציע בהתאם פחות תכנים, פחות מידע, פחות העמקה, וככל הנראה פחות יועיל לכם.
 
 

מה לומדים בקורס הכנה ללידה?

התכנים בקורס הכנה ללידה מורכבים מבסיס, עליו מדברים בכל הקורסים, מרמת ההרחבה וההעמקה בכל נושא, ומתכנים ייחודיים (דוגמת היפנובירת, התמקדות בשיטות טבעיות לשיכוך כאבים ותנוחות לידה וכדומה).
 
הבסיס מורכב מהסבר על האנטומיה של הגוף, מתי הולכים לבית החולים, הסבר על צירים, דרכי אלחוש, שלבי הלידה, תנוחות שונות, סיבוכים נפוצים, משכב לידה.
 
ההרחבות מדברות לרוב על הנקה (חשוב מאוד לדעת על הנקה לפני הלידה משום שהנקה לא נכונה עלולה תוך יום ליצור פצעים וכאבים שישפיעו על ההנקה לאחר מכן), על הזוגיות לאחר הלידה, על דכאון לאחר לידה, מתרגלים תנוחות שונות תוך שילוב הבעל ואביזרים שונים כמו כדור פזיו, מתרגלים נשימות, נותנים מקום רב יותר ללידה טבעית, וכמובן רמת ההעמקה בכל אחד מנושאי הבסיס גבוהה יותר.
 
תכנים יחודיים: ישנם קורסים באוריינטציות שונות, כגון שיטות הוליסטיות, היפנובירת וכדומה. 
 

 

כמה קורס הכנה ללידה עולה?

העלויות של קורסי הכנה ללידה תלויות במפעיל הקורס, ונעות בין 200-400 ש"ח דרך קופות החולים, בין 500-800 ש"ח בחנויות ומרכזים ידועים, ובאשר לקורסים פרטיים המחירים עומדים על כ- 900-1000 ש"ח.


  

מי מציע את הקורסים והכין הם מתקיימים?


ישנן מיילדות המעבירות את הקורס באופן פרטי בביתכם, ישנם מגוון בתי חולים המפעילים קורסי הכנה ללידה, ישנן חנויות ידועות לתינוקות המקיימים קורסים בשטחן, וישנם מגוון רחב של מרכזים ואנשים פרטיים כגון דולות שמציעים פורמטים שונים של קורסי הכנה ללידה.כל הדרכים להתמודד עם כאבי צירים ולידה, כל היתרונות והחסרונות של כל שיטה - מכשיר טנס, גז צחוק, מים, טשטוש,אפידורל,דיקור,עיסוי,רפלקסולוגיה,גז צחוק ועוד בכתבה
 • דרכים להקלת צירים, כאבי לידה...
 • כשמנסים לתאר לאישה שלא ילדה או לגבר מהם כאבי צירים וכאבי לידה, הקושי גדול. הכאב לא דומה לשום דבר אחר, וגם התיאורים הפלסטיים המפחידים שחלק משתמשים בהם לא  באמת מסייעים להבין. יחד עם זאת,...
 • למידע נוסף
את מלאת שאלות, פחדים וציפיות, וצריכה לקבל החלטה מהר- האם ירדו המים או לא? האם הצירים אמיתיים או מדומים? מתי הולכים לבית חולים? כל התשובות בכתבה
 • סימני לידה וצירים...
 • קודם כל, כדאי להירגע. מדוע? כל התופעות הללו, של ירידת מים בלי צירים- צירים בלי ירידת מים-צירים מדומים או לא ועוד ועוד מלחיצות- בייחוד בפעם הראשונה. אין לך רופא צמוד ואת מלאת שאלות, פחדים וצי...
 • למידע נוסף
באילו בתי חולים מבצעים הכי הרבה חתכים? סרטוני המחשת עיסוי פירנאום, איזו שיטה להימנעות מהחתך עובדת הכי טוב, באילו תנוחות לידה יש סבירות יותר גבוהה לחתך,ועוד טיפים בכתבה
 • 4 דרכים להימנע מחתך חיץ, אפיזיוטומיה...
 • במרבית המקומות אין מספיק במה המוקדשת לנושא הזה, שאמנם הוא הליך רפואי לא מסובך, אך  הוא מקור לפחדים וחששות ומיתוסים רבים בקרב יולדות. כאן תמצאי את כל הנתונים החדשים והתשובות: ב...
 • למידע נוסף
רוצה להגדיל את הסיכויים שתינוקך יהיה בריא בעשרות אחוזים? לוקמיה, מוות עריסה,צליאק, דלקות אוזניים,השמנה,סרטן השד ועוד- כמה צריך להניק ועד מתי?
 • מדוע ועד מתי להניק?...
 • אמהות רבות נאבקות על מנת להניק. חוסר הידיעה כמה התינוק ינק, התלות באם, הקשיים בשאיבה וביציאה לעבודה, כל אלה ועוד מלווים את האם הטרייה. אבל, להנקה יש חשיבות עצומה לבריאות התינוק (וגם יתרונות ...
 • למידע נוסף
כל מה שקורה לך ולעוברך, סרטוני המחשה בתלת מימד שיראו לך את העובר בשבוע שלך, כל המשימות והבדיקות לשבוע שלך ועוד
 • שבועות הריון, הריון לפי שבועות...
 • תקופת ההריון מחולקת לשבועות מהסיבה הפשוטה שהתפתחות העובר, והבדיקות הנדרשות הן בעלי טווח מאוד מוגבל ומאוד ברור.כך לדוגמא סריקת מערכות מבצעים בד"כ בין השבוע ה-20 לשבוע 24.את תקופת ההריון ...
 • למידע נוסף


Copyright © 2011 RedX LTD.