יובל בן 4 חודשים בודק את איכות העור של האמריקן קומפורט
יובל בן 4 חודשים
איזו לידה תעדיפי?
לידה עם אפידורל
לידה טבעית
ניתוח קיסרי
לידת בית
תוצאות

הסרת שיער בהריון, כל השיטות וגם צביעת שיער

הסרת שיער בהריון, כל השיטות וגם צביעת שיער

התחלת כבר סדרת טיפולים להסרת שיער וגילית שאת בהריון, או החלטת להכנס להריון. האם עלייך להפסיק? האם כדאי לעבור טיפולים באינפרא אדום/אור/לייזר/אפילציה בהריון? מה באשר לשעווה? אפילציה? משחות להסרת שיער?
האם מותר לצבוע את השיער במהלך ההריון? כל התשובות העדכניות בכתבה.
  


 לייזר/ אור/ אינפרא אדום

נכון לינואר 2012, אין בספרות המקצועית שום מחקר רציני הנעשה על בטיחות השימוש בטכנולוגיות השונות להסרת השיער בזמן ההריון עצמו- ישנם שפע מחקרים על בטיחותם/חוסר בטיחותם של הלייזר והאינפרא על אוכלוסיות אחרות, אך לא על נשים בהריון.
 
מנקודה זו ההמלצות נחלקות לשניים, וזכותך לבחור לאן את שייכת: 

נכון לינואר 2012, ישנם שפע מחקרים על בטיחותם/חוסר בטיחותם של הלייזר והאינפרא על אוכלוסיות אחרות, אך  מנקודה זו ההמלצות נחלקות לשניים, וזכותך לבחור לאן את שייכת: 


 נגד:

 • ישנם רופאים (וגם לא מעט מכונים ומטפלים פרטיים) אשר גורסים שדווקא משום שאין מחקר שאישר את בטיחות הטכנולוגיה, יש להימנע מטיפולים אלו בהריון בייחוד בשליש הראשון.  
 • ישנו קשר בין צמיחת השיער והמערכת ההורמונלית. כיוון שהטיפולים להסרת השיער כגון לייזר ואינפרא משפיעים על צמיחת השיער, הם בעקיפין משפיעים על המערכת ההורמונלית והיא עוברת שינויים רבים במהלך ההריון. לא ידוע אם וכיצד השינויים הללו משפיעים על העובר.
 • טיפולי הסרת השיער עלולים להתברר כלא יעילים בהריון מכיוון שהמערכת ההורמונלית של אישה בהריון עוברת שינויים כה רבים והם משפיעים על צמיחת השיער.

 

בעד:


 • יש המקלים וטוענים כי אין כל מניעה לבצע טיפולים אלה במהלך ההריון משום שאין כל מחקר שהוכיח שאין הם בטוחים. עם זאת, כל מכון המכבד את עצמו ימליץ לא לבצע טיפולים אלה במהלך השליש הראשון בכל מקרה. 

  
 


שעווה:


אין כל מניעה להסיר שיער בשעווה, אך קחי בחשבון כי עורך יהיה רגיש יותר לכאב.


משחות להסרת שיער:

משחות להסרת שיער מכילות כימיקליים פעילים שמטרתם ריכוך וכמעט המסה של השיער. בדומה לליזר ואינפרא אדום, אין בנמצא מחקרים בנושא בטיחות השימוש בחומרים אלה במהלך הריון. לא ידוע אם הם מזיקים או לא. לשיקולך.
 


אפילציה:

באיפלציה נעשה שימוש במחט חשמלית על מנת להפסיק את פעולתם של זקיקי השיער. שיטה זו אינה מומלצת מבחינת רפואית בהריון משום שמי השפיר מוליכים חשמל.

  


צביעת שיער:


כמות החומר הנספגת בעור היא מועטה ביותר  ואין כל עדות לנזק מצביעת שיער בשום שלב של ההריון.
 

  ציבורי או פרטי, כיצד בוחרים חברה,איך להתחמק מפרסומות סמויות בנושא ועוד-כל התשובות
 • דם טבורי...
 • במהלך תקופת ההריון אנחנו מוצפים בחומר שיווקי אינסופי מכל עבר. הפרסום האינטנסיבי לשימור דם טבורי מייצר אצל הורים רבים בלבול ושאלות רבות האם התהליך רצוי ואם הוא שווה את ההשקעה הגבוהה...
 • למידע נוסף
מה לגבי סושי? מה רע בסלט בבית קפה? ובמסטיקים? האם תה ירוק מזיק בהריון? כמה מאילו תוספי תזונה כדאי להיזהר? המדריך לתזונה בהריון
 • תזונה בהריון,מה מותר ואסור? ...
 • תזונה, ויטמינים וצמחי מרפא:בתקופת ההריון ישנה חשיבות רבה למה את אוכלת או לא אוכלת: החל מצריכת אבות המזון בכמות מספקת ועד הרעלות מזון ופגיעות בעובר.    אז מה לגבי סוש...
 • למידע נוסף
כל מה שקורה לך ולעוברך, סרטוני המחשה בתלת מימד שיראו לך את העובר בשבוע שלך, כל המשימות והבדיקות לשבוע שלך ועוד
 • שבועות הריון, הריון לפי שבועות...
 • תקופת ההריון מחולקת לשבועות מהסיבה הפשוטה שהתפתחות העובר, והבדיקות הנדרשות הן בעלי טווח מאוד מוגבל ומאוד ברור.כך לדוגמא סריקת מערכות מבצעים בד"כ בין השבוע ה-20 לשבוע 24.את תקופת ההריון ...
 • למידע נוסף


Copyright © 2011 RedX LTD.